На практиці доведено, що однією з найефективніших систем обігріву вважається тепла підлога. Витрата електроенергії для її функціональності є мінімальною, а результат користувач відчуває відразу ж – стопи перебувають у комфорті, а, отже, загальне температурне тло приміщення можна знизити на кілька градусів. І це без відчутного дискомфорту.

Як розрахувати споживання нагрівачамитепла підлога витрата електроенергії

Економне опалення – це система оптимальної конфігурації, підібрана під конкретне приміщення, умови експлуатації та укомплектована додатковим обладнанням моніторингу та контролю поточного стану.

Обчислити споживання теплої підлоги легко за формулою W=PхSх0.4, де Р – потужність нагрівачів, S – площа простору, а 0,4 – змінний коефіцієнт щільності укладання контуру, що гріє. Останнє значення вказує відсоткове співвідношення площі укладання кабелю, плівки або термоматів до загальної площі кімнати. Усю кімнату нагрівачами не обплітають, адже потрібно залишити буферні зони для меблів, техніки, біля радіаторів тощо. Звідси береться коефіцієнт 0,4-0,6.

Витрати електроенергії теплої підлоги неможливо назвати точними для всіх приміщень. Вони залежать від багатьох чинників і змінюються навіть у межах однієї кімнати. Середньостатистичні дані (за 1 годину):

  • 50-80 Вт/м² в утеплених квартирах багатоповерхівок;
  • 30-60 Вт/м² для утеплених котеджів;
  • 15-30 Вт/м² в сучасних енергоощадних будинках (утеплення стін, фасадів, покрівлі, підлоги, якісні вікна, двері).

Що впливає на витрати електроенергії

Сьогодні електрика вважається найдоступнішим за ціною ресурсом. Безперечно, якщо у вас немає вільного доступу до дров, альтернативних джерел енергії. Функціональність системи обігріву значною мірою залежить від зовнішніх чинників. Навіть в одному приміщенні може по-різному витрачати електрику тепла підлога. Споживання електроенергії залежить від наступних чинників:

  1. Кількість тепловтрат. Вікна, двері без якісного ущільнення не будуть бар'єром для проходження холоду ззовні, неутеплені стіни пропускають тепло із приміщення. Через дах, підлогу та стіни може йти до 50% тепловтрат.
  2. Додаткові джерела теплової енергії. Тепла підлога може бути локальним або допоміжним обігрівом для роботи твердопаливного, газового котла або каміна. Легше нагріти підлогу до необхідної температури, якщо у приміщенні вже працює обігрів.
  3. Стабільний температурний фон. Якщо стіни, підлога, дах вже прогріті, хоч мінімально, вас не здивує показник, скільки електроенергії витрачає тепла підлога. Але якщо ви його включаєте в заміському будинку, де при морозі всі покриття стали холодними, витрата буде максимальною до повного прогріву покриття.
  4. Індивідуальне сприйняття комфорту. Чим вища потрібна температура в кімнаті, тим більше енергії витрачається. Комусь холодно при 25℃, а для інших достатньо 22℃.
  5. Зовнішні умови. Зимовий період, морози, вітряна сторона будівлі вимагають більшого нагріву.
  6. Площа та сценарій обігріву. Чим більший простір, тим потужніша система знадобиться для локального чи основного обігріву.

Що зробити, щоб тепла підлога була економноюспоживання теплої статі

Є чинники, що залежать від користувача і на які він не може вплинути. І від цього безпосередньо визначається, скільки електрики витрачає тепла підлога. До очевидних у виборі відносяться тип нагрівача, його потужність, тип покриття для підлоги. А ось на погоду людина жодним чином не може вплинути, але може передбачити її погіршення. Наприклад, для північного та південного регіону країни потрібні явно системи різної потужності.

Основний спосіб підвищити ефективність обігріву – утеплити приміщення чи будинок загалом. Підвищення теплоізоляційних властивостей будівлі окупиться у мінімальних рахунках за електрику.

Другий спосіб - облаштувати автоматикою управління теплу підлогу електричну. Витрата електроенергії знизяться в рази, адже система працюватиме лише тоді, коли треба і в заданому температурному режимі. Купити терморегулятор можна автоматичний або механічний програмований для ручного моніторингу ситуації. Зниження температури вночі, за відсутності господарів будинку буде економією енергії на 20-50%!

Ретельно прорахуйте площу нагрівачів, коли плануєте теплу підлогу. Витрата електроенергії відгуки отримає позитивні, коли ви грієте те, що потрібно, а не зони під меблями чи технікою.

З усіх питань щодо вибору систем тепла підлога, їхнього раціонального використання в конкретних умовах звертайтеся до фахівців «Лабораторії Тепла». Ми готові до співпраці з клієнтами з Києва, Івано-Франківська, Ужгорода, Вінниці, Львова, Запоріжжя та інших регіонів України. Консалтингова та технічна підтримка при облаштуванні обігріву підлоги на об'єктах житлового та комерційного сегменту.