Системи обігріву підлоги активно використовуються в сучасному будівництві. Їх застосовують у приміщеннях житлового, господарського та комерційного призначення. Економність, екологічна безпека та практичність нагрівачів, прихованих під покриттям підлоги, цінуються користувачами з різних країн. Чи існує шкода від теплої підлоги та як нівелювати її?

Найпоширеніші побоювання

Незважаючи на безліч переваг, кабельні системи нагрівання у багатьох скептиків викликають низку заперечень та сумнівів. Де є рух електричного струму, є магнітне випромінювання, ризики ураження людини, а, отже, й шкода для здоров'я.

Розглянемо найпопулярніші побоювання:шкода теплої статі

  1. Електромагнітне випромінювання. У кабельних системах джерелом нагрівання буде резистивний провідник. Він виділяє електромагнітні хвилі лише на рівні 0,2-0,3 мкТл. Для порівняння – звичний електромагнітний фон Землі 50 мкТл. Розробники кабельних систем компенсують виникнення електромагнітного поля у провідниках шляхом застосування екрануючих обплетень, суцільних екранів. Завдяки цьому вплив теплої підлоги на здоров'я мінімізується. Двожильні кабелі можна застосовувати у приміщеннях будь-якого призначення, одножильні модифікації рекомендовані для нежитлових просторів.
  2. Шкідливе інфрачервоне випромінювання. Коли ми говоримо про інфрачервону теплу підлогу (вплив на здоров'я), тут використовуються теплові хвилі оптимальної довжини. Звичайно потужний ІЧ-вплив буде небезпечним, але в плівковому нагрівачі його рівень мінімальний. Крім того, тепловий інфрачервоний спектр визнаний корисним для здоров'я, активно застосовується у медицині. У плівкових карбонових нагрівачах використовуються ті ж хвилі (від 8 мкм), що позитивно впливає на здоров'я людини.
  3. Виділення небезпечних летких компонентів від нагріву (від фінішного покриття, тління утеплювачів тощо.). Шкода теплої підлоги буде присутня лише за умови необдуманого вибору нагрівачів та суміжних матеріалів для облаштування підлоги. Підлогове покриття тільки сумісне з обраним типом обігрівачів і максимально допустимими температурами, правильне встановлення кабелю, його ізоляція від горючих компонентів системи (монтаж у стяжку, шар самовирівнюючої рідини), чітке дотримання регламентованого температурного режиму виключають можливість займання або плавлення синтетичних компонент.

Висока температура – ​​шкода від теплої підлоги

Сучасні нагрівачі здатні прогріти підлогове покриття до 40℃. Тут варто зіставити, чи підходить вам така тепла підлога. Шкода та користь будуть поруч, адже залежать від обраного температурного фону. Правило, чим тепліше, тим краще актуальним є не завжди. Від перегріву страждає серцево-судинна система користувачів, загострюються варикозні захворювання ніг, погіршується сон тощо.

Стопи постійно контактують з підлогою, для їхнього комфорту достатньо 22-25℃. Навіть зниження на 1-2 градуси сприймаються нормально. Якщо ноги в теплі, абсолютно непотрібно підтримувати стабільне температурне тло у всій кімнаті. А ось при перегріві ніг погіршується самопочуття людини. Особливо небезпечно це для жінок, які проводять багато часу на кухні та біля гарячої плити.

Нівелювати шкоду електричної теплої підлоги в аспекті зайвого нагріву допоможе встановлення терморегуляторів і автоматики контролю температурного фону. Ви можете встановити потрібну температуру, задати програму автоматичної зміни цього параметра в потрібні проміжки часу. Також тип фінішного покриття для підлоги впливає на акумуляційні здібності нагріву. Керамічна плитка, нагрівач у стяжці довше зберігають тепло. Ламінат, паркетна дошка з мінімальною теплопровідністю залишаються прохолоднішими.

Шкода від неправильного застосування нагрівачів

шкідлива тепла підлога для здоров'яСучасні виробники пропонують кабельні, карбонові нагрівачі різної потужності та вартості. Сьогодні тепла підлога доступна кожному для укладання вдома, в офісі, у виробничому приміщенні. Але помилки у виборі, встановленні та подальшій експлуатації можуть завдати істотної шкоди власникам:

  • фінішне покриття не розраховане на постійне нагрівання. Крім деформації та руйнування, наприклад, паркету, паркетної дошки, це призводить до надмірного пересушування повітря. Це негативно позначиться на користувачах, які страждають на астму, алергію. Вам не доведеться шукати рішення, чи шкідлива тепла підлога під ламінат, якщо на матеріалі фінішного оздоблення відразу вказана його сумісність із нагрівачами;
  • економія на терморегуляторах. Безпосередньо підключати контури нагрівання не варто до електромережі. Так ви не зможете контролювати температурний режим, повітря в приміщенні буде пересушене. А це призводить до постійної циркуляції дрібнодисперсних часточок пилу, що негативно впливає на систему дихання організму. Немає вологи в повітрі, немає можливості пилу осісти на підлогу, щоб ви могли її прибрати;
  • вибрано комплектуючі низької якості. Нагрівачі-провідники повинні бути в надійній ізоляції, витримувати вплив лужного середовища (стяжки, плиткового клею), карбонові стрічки вкриті захисними шарами від зовнішніх впливів. Тільки високоякісна продукція буде гарантією довговічності, функціональності. Тоді ви отримаєте негативну відповідь на питання, чи шкідлива тепла підлога для здоров'я;
  • якість монтажу, глибина укладання кабелю – вагомі моменти вашої безпеки.